Sprzedaż biletów w symbolicznej kwocie ruszyła 2 maja. Można je kupić różnymi kanałami: w kasach biletowych na dworcach, online, przez aplikację lub u konduktora.
Bilet za 1 zł można kupić na przejazd drugą klasą TLK oraz IC. Promocyjna cena obejmuje dzieci oraz młodzież w wieku od 4 do 16 lat i dotyczy jedynie 1 czerwca 2025 roku.
Czerwcowa promocja łączy się z ustawowymi zniżkami
Co więcej, pasażerowie podróżujący pociągami Intercity i TLK w Dzień Dziecka wraz z dziećmi mogą również skorzystać ze stałej oferty, która łączy się ze zniżkami ustawowymi:
- Taniej z Bliskimi – 30 proc. zniżki dla 2-6 osób w pociągach TLK i IC,
- Bilet Rodzinny – 30 proc. zniżki dla 2-5 osób z dzieckiem poniżej 16 lat (EIC, EIP),
- Duża Rodzina – 30 proc. zniżki dla min. 2 osób z Kartą Dużej Rodziny.
Podczas kontroli biletów trzeba będzie okazać konduktorowi dokument potwierdzający wiek dziecka, np. dowód osobisty, paszport, legitymację szkolną, akt urodzenia lub książeczkę zdrowia.
PKP Intercity przypomina, że dzieci do 4 lat jeżdżą bezpłatnie bez względu na obowiązującą ofertę z okazji Dnia Dziecka. Konkretnie na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 proc.
Celem przewoźnika jest zeroemisyjność
Przy okazji PKP Intercity informuje, że kolej jest najbardziej ekologicznym ze wszystkich środków transportu, a spółka Intercity ma ambicję, aby stać się pierwszym polskim przewoźnikiem pasażerskim, którego działalność będzie neutralna dla klimatu.
W przeliczeniu na pasażera pociągi produkują trzykrotnie mniej dwutlenku węgla niż samochody i aż osiem razy mniej niż samoloty. Co istotne, kolej to również jedyny środek transportu, który od 1990 roku zmniejszył ogólną emisję spalin, m.in. dzięki modernizacji lokomotyw, które z roku na rok są coraz bardziej przyjazne środowisku (dane z „Transport and environment report 2020”, EEA). W dążeniach do całkowitej zeroemisyjności sektora kolejowego pomóc mają silniki wodorowe, które emitują wyłącznie parę wodną.
Czytaj też:
Zgubę można odzyskać. Co Polacy gubią w pociągach?