e-Tożsamość to bezpłatna aplikacja banku PKO BP, która jak dowód osobisty w garści (tylko, że cyfrowy), pozwala załatwić wiele urzędowych spraw bez wychodzenia z domu. Bank jest gwarantem poprawności naszych danych w czasie logowania do ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędy Stanu Cywilnego, na Indywidulane Konto Pacjenta i do wielu innych miejsc. Po co iść do placówki, żeby zmienić adres zamieszkania, skoro można to zrobić przez internet?
W PKO BP mObywatel potrzebuje eTożsamości
Od 7 listopada br. klienci PKO BP korzystający z serwisu iPKO, czyli mający internetowe konto bankowe, nie będą mieli wyjścia. Albo użyją aplikacji eTożsamość, albo wielu urzędowych spraw za pośrednictwem banku nie załatwią wcale. Aby ułatwić znalezienie się w nowej sytuacji, swoim dotychczasowym klientom bank po prostu utworzy konto w aplikacji e-Tożsamość automatycznie. Ale można je także utworzyć samodzielnie. Wystarczy zalogować się do serwisu iPKO i wybrać odpowiednią opcję w sekcji e-Urząd. Aplikacja będzie wymagała weryfikacji danych oraz operacji kodem.
Zmiana logowania to znak czasu w PKO BP
Z danych PKO BP wynika, że liczba aktywnych użytkowników mobilnej aplikacji IKO na koniec 2023 roku to blisko 7,8 mln użytkowników. To właśnie te osoby – chcąc korzystać z możliwości wirtualnego załatwiania spraw urzędowych bez wychodzenia z domu – będą musiały używać aplikacji e-Tożsamość. Klienci, którzy do tej pory załatwiali sprawy w stacjonarnych placówkach nadal będą mogli to robić.
Choć w 9. edycji rankingu "Instytucja Roku" polegającym na sprawdzaniu poziomu jakości obsługi klienta, PKO BP nie został nagrodzony jako najlepszy, to zwyciężył w 6 z 10 kategorii: Najlepsza bankowość osobista, Najlepsza bankowość prywatna, Najlepsza obsługa w kanałach zdalnych, Najlepsza obsługa w placówce, Najlepszy bank dla firm, Najlepsza bankowość internetowa. Do wachlarza dostępnych usług bank dodał ostatnio konsultacje lekarskie przez internet, i „Bezpieczny Ekran”, czyli ubezpieczenie ekranu smartfona.